Розлад аутистичного спектру

Чи є у моєї дитини аутизм?

В даний час поширеність розлади аутистичного спектру (РАС) становить 1 випадок з 59 дитячого населення. Як правило батьки до останнього не хочуть вірити, що у їхнього малюка є проблеми. Дитину призводять до фахівця, коли особливості його поведінки вже не можна пояснити тільки «важким характером». Давайте розбиратися, що ховається під абревіатурою РАС.В даний час поширеність розлади аутистичного спектру (РАС) становить 1 випадок з 59 дитячого населення. Як правило батьки до останнього не хочуть вірити, що у їхнього малюка є проблеми. Дитину призводять до фахівця, коли особливості його поведінки вже не можна пояснити тільки «важким характером». Давайте розбиратися, що ховається під абревіатурою РАС.В даний час поширеність розлади аутистичного спектру (РАС) становить 1 випадок з 59 дитячого населення. Як правило батьки до останнього не хочуть вірити, що у їхнього малюка є проблеми. Дитину призводять до фахівця, коли особливості його поведінки вже не можна пояснити тільки «важким характером». Давайте розбиратися, що ховається під абревіатурою РАС.В даний час поширеність розлади аутистичного спектру (РАС) становить 1 випадок з 59 дитячого населення. Як правило батьки до останнього не хочуть вірити, що у їхнього малюка є проблеми. Дитину призводять до фахівця, коли особливості його поведінки вже не можна пояснити тільки «важким характером». Давайте розбиратися, що ховається під абревіатурою РАС.

Що таке РАС?

Під розладами аутистичного спектру в широкому сенсі розуміється нетовариськість, відчуженість від зовнішнього світу, своєрідність інтересів і поведінки.

У більш вузькому сенсі РАС – це розлад розвитку, обумовлене взаємодією генетичних факторів і середовища. Прояви РАС дуже індивідуальні і включають в себе як важкі форми аутизму, що відносяться до синдрому Каннера, так і адаптивні – синдром Аспергера.

Як визначити РАС?

Визначити аутизм за аналізом крові або генетичному тесту не можна. Також така дитина не має виражених особливостей зовнішності, характерних, наприклад, для синдрому Дауна. Важливу роль в постановці діагнозу грає аналіз поведінки дитини.

Всі симптоми аутизму можна об’єднати в дві великі групи:

– порушення спілкування;

– стереотипне або повторювана поведінка.

Відсутність або затримка мови не є діагностичним критерієм для постановки діагнозу аутизму, але саме з цією скаргою батьки найчастіше звертаються до лікарів, психологів і логопедів.